E-MAILE

Cieszę się ogromnie. To wspaniała decyzja. Za głos mój i moich dzieci gwarantuję z ogromną przyjemnością. Będę "pracowała" wśród znajomych. Pozdrawiam. Trzymam kciuki.

Małgorzata Kandefer

Wielce Szanowny Panie Doktorze

Bardzo mi jest miło, ze zechciał Pan podzielić się ze mną swoimi przemyśleniami dotyczącymi misji związanej z kandydowaniem do Europarlamentu. Właśnie pańska osoba i pański punkt widzenia otaczającej nas rzeczywistości wychodzi naprzeciw apelowi Pata Coxa aby nie "przysyłać" ludzi przypadkowych. Mój głos poparcia będzie niestety wirtualny albowiem mieszkam i pracuję w Kielcach, choć może niezupełnie. Wszak PiS ma także listę w okręgu Małopolsko-Świętokrzyskim. Panie Doktorze, mam nadzieję że nie odbierze Pan tych słów jak pustej laudacji ale żałuję że nie miałem przyjemności korzystać z Pańskich wykładów na Wydziale Prawa - studiowałem w latach pełnienia przez Pana zaszczytnej służby konsula w Londynie. Lektura pańskich wystąpień na łamach Rzeczypospolitej dotycząca autorytetu prawa, to majstersztyk do którego często wracam. Podobnie jak do pierwszego numeru Ius et Lex.

Pozdrawiam serdecznie i życzę pełnej realizacji Pańskich zamierzeń
Przemysław Majewski
absolwent WPiA UW 92-97

Wielce Szanowny Panie Prezesie,

serdecznie gratuluję decyzji. Jest dla mnie w pełni uzasadniona i gorąco popieram Pańską kandydaturę, czemu nie omieszkam dać wyrazu. Niech Pan mnie dopisze do listy członków Komitetu Poparcia.

Łączę pozdrowienia -
Krzysztof Pol

Drogi Panie Doktorze,

Gratuluje Panu decyzji startowania w wyborach do PE. Mało kto nadaje się do tej funkcji tak jak Pan. Ma Pan zagwarantowane głosy moje, mojej rodziny i części przyjacół. Chętnie widzielibyśmy inną kolejność na liście, ale tu już się nic nie da zrobić. Niestety, w najbliższy wtorek nie bęzie mnie w Warszawie i nie będę miał okazji być na Pana konferencji prasowej.

Pozdrawiam serdecznie
Jan Dowgiałło

Tylko, że na liście jest pomyłka w druku. Pan powinien być na pierwszym miejscu.
MM

Szanowny Panie Prezesie

Wyrażam pełne poparcie dla Pana woli kandydowania do Parlamentu Europejskiego. Jest Pan osobą szczególnie predystynowaną do reprezentowania Polski w zjednoczonej Europie. Powodzenia.

Krzysztof Parulski

Szanowny Panie!

Bardzo się cieszę z Pańskiej decyzji.
Z serca i rozumu popieram.

Pozdrawiam serdecznie
Dariusz Karłowicz

Dziękuję za informację. Ogromnie się ucieszyłem z powodu tej Pana decyzji. Na pewno będę na Pana głosował, a jeśli ludzie będą mnie o to pytali, na pewno nie będę krył tego, na kogo mam zamiar głosować.

Łączę wyrazy serdecznego szacunku
Jacek Salij

Szanowny Panie!

Zaluje, ze nie jestem wyborca bo mialby Pan moj glos z cala pewnoscia. Trudno byloby szukac lepszego kandydata niz Pan. Jezeli mogbym w czyms pomoc to jestem do dyspozycji..

Z powazaniem i dobrymi zyczeniami powodzenia.
Roman Rewald

Szanowny Panie,

oczywiście oddam na Pana swój głos, a myślę, że uczynią to równiez moi znajomi. Trzymam kciuki, aby uzyskał ich Pan najwięcej z całej listy, wówczas ja i cały ruch na rzecz JOW będzie mógł czuć się wygranym.

Serdecznie pozdrawiam
Mariusz Wis


Wyrażam uznanie dla Pana działalności społecznej i naukowej.
Gratuluję podjęcia decyzji o kandydowaniu i życzę sukcesu w wyborach.

Z wyrazami szacunku,
Sranisław Kluza

Drodzy,

W załączeniu przesyłam mail od Pana doktora Janusza Kochanowskiego, wybitnego karnisty, filozofa prawa. W czasie studiów miałem ogromną przyjemność uczęszczać na seminarium magisterskie z prawa karnego materialnego, którew prowadził doktor Kochanowski. Z całą odpowiedzialnością mogę stwierdzić, że były to najlepsze zajęcia, na jakie uczęszczałem podczas całego okresu studiów na Wydziale Prawa UW.

Jak zapewne wiecie Dr Kochanowski kandyduje do Parlamentu Europejskiego jako kandydat bezpartyjny z listy Prawa i Sprawiedliwości. Niestety, nie będę mógł oddać głosu na Pana doktora Janusza Kochanowskiego, nie jestem bowiem zameldowany w Warszawie. Ale wiem, że was przy urnach w Warszawie nie zabraknie. W związku z tym z całego serca zachęcam Was abyście oddali głos na Pana Doktora Janusza Kochanowskiego. Jego wykształcenie, doświadczenie (zarówno zawodowe jak i życiowe), otwartość umysłu, uczciwość oraz zdrowy rozsądek - tak bardzo potrzebna cecha wobec niczym nieuzasadnionego hurraoptymizmu polskich elit politycznych w odniesieniu do Unii Eurpoejskiej - gwarantują, że będzie godnie reprezentował interes Polski w Parlamencie Europejskim.

Pozdrawiam serdecznie,
Tomek Mielke

Szanowny Panie Doktorze,

Moze to niewiele ale na moj glos moze Pan liczyc. Informacje o Pana kandydydowaniu przeslalem juz do znajomych z Klubu 01. Musialbym nie znac Pana kontrkandydata z pierwszego miejsca aby myslec, ze to swietny kandydat.

Powodzenia,
Tomasz Chmal

Szanowny i Drogi Panie Doktorze,

Wyrażam radość i wdzięczność, że mam takiego wspaniałego kandydata do UE. Może Pan liczyć na mój i moich najbliższych głosy. Już zaczęłam kampanię wsród znajomych.

Z wyrazami szacunku
Grażyna Łypacewicz

PS Mam nadzieję, że w dalszym ciągu będę mogła usłyszeć Pana krótkie komentarze w telewizji.

Wielce Szanowny Panie Doktorze,

ucieszyla mnie informacja, iz kandyduje Pan do parlamentu europejskiego. Nasz kontakt i wspolpraca w ramach kierowanej przeze mnie fundacji Kidprotect sprawily, iz jestem pewien, ze bedzie Pan godnym reprezentantem naszego kraju w Unii Europejskiej. Jestem tez przekonany, iz Pana ogromna wiedza prawnicza, doswiadczenie i przekonanie, z jakim wystepuje Pan w sprawach zwiazanych z walka z przestepczoscia, w tym rowniez z przestepczoscia seksualna wobec dzieci (a ten temat ze wzgledu na specyfike fundacji jest mi najblizszy), beda niezwykle istotnym glosem w europejskim parlamencie. Z radoscia oddam glos na Pana w zblizajacych sie wyborach.

Z powazaniem,
Jakub Spiewak

Panie Januszu,

Moze Pan liczyc na moj glos.

pozdrawiam,
Jacek J. Wojciechowicz

Szanowny Panie Doktorze.

Z ogromną przyjemnością odebrałem Pana przystąpienie do działalności publicznej. Myślę iż polska polityka może tylko zyskać na Pańskim doświadczeniu. Będę oczywiście na Pana głosował w nadchodzących wyborach , Pana doświadczenie w stosowaniu prawa może pomoże w zepchnięciu Unii z lewicowego kursu w kierunku wartości konserwatywnych i narodowych.

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia.
Michał Trzebiński.
Pański student i magistrant z 1989 roku

Szanowny Panie,

gratuluje decyzji i goraco zycze sukcesu! Specjalnie zarejestrowalem sie w konsulacie, zeby moc na Pana zaglosowac. I nie tylko ja.

serdecznie pozdrawiam,
Marek Kaduczak

Drogi Januszu,

Bardzo się cieszę, że zdecydowałeś się kandydować do PE. Mam poczucie, że dzięki takim ludziom jak Ty, mam szansę być kompetentnie i rzetelnie reprezentowany. Zachęcam więc swoich znajomych i przyjaciół by poparli Twoją kandydaturę. Najpierw przekonałem żonę.

Z przyjaźnią i poparciem,
Marek

Gazeta Wyborcza "Europrzydatni, czyli kogo warto wysłać do Europy"

"Nie" korupcji i złudzeniom - Dr Janusz Kochanowski kandydat PiS nr 2 na liście nr 9

Z Lechem Kaczyńskim jako ministrem sprawiedliwości współpracował w latach 2000-01 przy nowelizowaniu prawa karnego.

Z jego inicjatywy w kodeksie karnym pojawił się zapis o przepadku przedmiotów pochodzących z przestępstwa. Teraz to przestępca ma udowodnić, że nabył je legalnie.

Od wielu lat wykłada prawo karne na Uniwersytecie Warszawskim. Trzy ostatnie lata spędził w zarządzie Transparency International Polska, organizacji zajmującej się zwalczaniem korupcji.

W latach 80. był członkiem "S", w 1989 zakładał w Polsce klub Rotarian. Założył fundację Ius et Lex. - Po to, żeby zmieniać stan prawa w Polsce, działając niezależnie od opcji politycznych - tłumaczy.

Ma doświadczenie dyplomatyczne - w latach 1991-95 był konsulem generalnym w Londynie.

Do Europy wybiera się bez złudzeń. Jego zdaniem może stać się dla Polski koszmarem, jeśli traktować nas będzie jak kraj, który powinien wziąć na siebie wszystkie obowiązki, ale w zamian otrzymać jedynie część korzyści.

Rekomendacji udzielili mu m.in. Ryszard Kaczorowski, ostatni prezydent na uchodźstwie, Jarosław Gowin, rektor Wyższej Szkoły Europejskiej, ekonomista prof. Jan Winiecki.

Szanowny Panie,

Dziękuję za szybką reakcję, intensywnie agitujemy wśród naszych znajomych za Pana kandydaturą i oczywiście całą rodziną bliższą i dalszą będziemy głosować.

Z poważaniem
Leszek Czabak

Szanowny Panie!

Dobrze, że tacy ludzie jak Pan zdecydowali się wziąć udział w wyborach. Przed Panem ogromne zadanie: przywrócić ludziom wiarę w to, że polityka może być sferą życia publicznego, w której można działać uczciwie i dla dobra wspólnego. Wierzę, że Pan temu zadaniu sprosta.


Życzę sukcesów,
Łukasz Hardt
doktorant, WNE UW

Szanowny Panie Kochanowski,

oddajac glos na Pana wyrazam moje zaufanie, ze Panski manifest pozostanie mysla przewodnia Panskiej dzialalnosci jako czlonka PE. Wierze, ze nie doznam zawodu. W pelni popieram wizje Polski i jest moim goracym pragnieniem, by nasz kraj wykreowal sobie mocna pozycje na scenie EU poprzez praworzadnosc i prostolinijnosc polityki i przejrzystosc stanowisk.

Powodzenia!!!
obywatelka polska zamieszkala w Mediolanie

Dear Janusz

Malgorzata Belhaven and Denton told us that you were standing as an MEP. We do hope you have been successful ? and that you will not be too disillusioned when you get there! We are delighted that Poland is now in the EU. EU politics could well do with someone of your standing and integrity. We are all well here and hope you and Eva are too. Our very best wishes.

Russell
Russell Denoon Duncan
Rose Cottage Watts Road Thames Ditton KT7 0BX
T +44 (0)20 8398 5193 M 07711 418 980

Szanowny Panie,

Niniejszym chcielibysmy wyrazic panu słowa uznania, ze zdecydował pan sie kandydowac do Parlamentu Europejskiego.

Gdy przeczytalismy z zona na pana stronie sieciowej informacje o panu to od razu wydalo nam sie ze wlasnie tacy ludzie jak pan z odpowiednia wiedza i doswiadczeniem w zakresie prawa powinni reprezentować Polskę na forum Parlamentu Europejskiego.

Głosowalismy na Pana.

Bardzo nam przykro nam, ze nie znalazl sie pan pośród polskich członków Parlamentu Europejskiego.

Mamy nadzieje, że nie zniechęci to pana do dalszej aktywności gdy PIS znajdzie sie w nowym rządzie.

Z poważaniwem,
Halina i Andrzej Ziolkowskcy

Szanowny Panie,

Wlasnie przeczytalam liste nowowybranych parlamentarzystow PiS-u. Tak bardzo zaluje, ze nie znalazlam na niej Pana... Mialam ogromna ochote na wspolprace z Panem. Jedyne, co moge teraz powiedziec to to, ze polecam sie na przyszlosc - jezeli "zaplacze" sie Pan w sprawy europejskie, konsularne itp. - bylo by mi bardzo milo, gdyby pamietal Pan o mnie. Bardzo bym chciala zdobyc doswiadczenie przy kims kogo szanuje, wiec nie chce przegapic tej szansy.

Lacze wyrazy szacunku
Anna Borzymowska

Panie Januszu,

Był Pan najlepszym kandydatem na liście PiS w Warszawie. Z przyjemnością oddałem na Pana głos. Jestem przekonany, że choć wynik nie jest do końca taki jakbyśmy chcieli, to nie jest to Pana ostatnie słowo.

Serdecznie pozdrawiam
Jacek Łęski

Szanowny Panie Prof.

Gratulujemy Panu bardzo dobrego wyniku 14968 głosów to bardzo ładne poparcie.

Gratulacje z Piaseczna Za 5 lat napewno Pan zostanie wybrany. A w Polsce też jest dużo pracy na rzecz Polski. Mam nadzieję , ze będziemy współpracować nadal.

Pozdrawiam
Krzysztof Tarchalski